piękna litera zeszyt ćwiczeń

Piękna litera – zeszyt ćwiczeń. Recenzja i konkurs dla miłośników kaligrafii

Po raz kolejny mam w rękach „Piękną literę”. Tym razem, to jednak nie podręcznik, a zeszyt ćwiczeń, czyli dokładnie to czego brakowało mi podczas w poprzednich książkach Ewy Landowskiej i Basi Bodziony.

Zeszyty ćwiczeń „Piękna litera. Kursywa angielska” i „Piękna litera. Italika” są tak na prawdę powtórzeniem ćwiczeń zawartych w podręcznikach pod tym samym tytułem. Na poszczególnych kartach są nawet odnośniki do rozdziałów i stron w podręczniku. I właśnie w ten sposób warto pracować z zeszytem ćwiczeń.

piękna litera zeszyt ćwiczeń do kaligrafii

Oczywiście można spróbować powtarzać i kreślić litery bez znajomości zasad poszczególnych stylów kaligrafii. Ale nie o to tu chodzi. Kaligrafia, to zdecydowanie więcej niż puste skrobanie obsadką czy innymi narzędziami do kaligrafii po papierze.

piękna litera zeszyt ćwiczeń recenzja kaligrafia

Pierwsza litera lub element znaku jest zawsze nakreślony mocno czarnym tuszem. Kolejne dwie są już szare (można po nich kreślić samemu). Dalsza część strony należy już tylko do nas. W zachowaniu prawidłowych odstępów i kąta pochylenia litery pomagają ukośne linie.

Piękna litera zeszyt ćwiczeń do kaligrafii

„Piękna litera, zeszyt ćwiczeń”, to chyba pierwsza tego typu pozycja na naszym rynku. Publikacje Ewy Landowskiej i Basi Bodziony zapoczątkowały nowy trend wydawniczy i dalej, razem z Wydawnictwem Benedyktynów Tyniec, pędzą pewnie w tym peletonie.

piękna litera zeszyt ćwiczeń

Mnie osobiście zeszyty ćwiczeń bardzo się spodobały. Dzięki nim nie muszę już kserować stron podręcznika z ćwiczeniami i szukać ich potem po całym mieszkaniu. Teraz wszystkie są spięte w jednym miejscu.

I teraz nie ma już żadnych wymówek. Biorę się do ćwiczeń kaligrafii.

Zeszyty ćwiczeń „Piękna litera” kupisz aktualnie w promocji za 15 zł. Szczegóły na stronie Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów.

KONKURS. Wygraj zestaw zeszytów ćwiczeń „Piękna litera” do kursywy angielskiej i italiki.

Święta już się skończyły, ale na fajne prezenty nigdy nie jest za późno. Jeśli chcesz wygrać zestaw dwóch zeszytów ćwiczeń, w komentarzu pod tym tekstem napisz z czym Ci się kojarzy kaligrafia.

Na odpowiedzi czekam do piątku 3 stycznia. Potem wybiorę trzy najciekawsze odpowiedzi, które zostaną nagrodzone „Piękną literą”. Powodzenia.

KONKURS ROZWIĄZANY:
Nagrody wędrują do: Lila, Agnes, E.

Proszę o przesłanie danych do wysyłki na kontakt (małpa) ideagrafika.pl