Darmowe zdjęcia na bloga – pięć alternatyw dla stocka

Fajne Nie ruszaj Lubisz to
 
3

Szukasz zdjęć do wykorzystania na swojej stronie internetowej lub w komercyjnych projektach? Pierwsza myśl to zapewne stocki z fotografiami, takie jak na przykład fotolia czy depositphotos. To rozwiązanie ogranicza nas jednak do nudnych ujęć i kadrów, które wykorzystuje tysiące firm. Nie musisz wydawać nawet złotówki, by korzystać ze świetnych zdjęć. Oto lista pięciu stron z darmowymi zdjęcami wysokiej jakości do dowolnego wykorzstania (także komercyjnego).

Damowe zdjęcia – skąd brać?

Damowe zdjęcia unsplash

Unsplash

Najpopularniejsza i do tej pory najlepsza strona z darmowymi zdjęciami w dużej rozdzielczości. Unsplash zadebiutował w maju zeszłęgo roku i od tej pory wzbogacił moje archiwum o kilkadziesiąt świetnych zdjęć. Nowe fotografie pojawiają się w paczkach co tydzień, ale można pobierać też pojedyńczo. Warto zapisać się na newsletter by nie przegapić kolejnej porcji darmowych zdjęć. Minusem jest jednak brak wyszukiwarki. Zdjęcia trzeba przeglądać po kolei.

 

pickjumbo

Picjumbo

Minimalistyczna strona, bogata w fotografie. Praktycznie codziennie pojawiają się nowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

 

little visuals

Little Visuals

Serwis działający na podobnej zasadzie co Unsplash. Wysokiej jakości zdjęcia do wykorzystania za darmo w dowolnych projektach – także tych komercyjnych.

 

death to stock photo

Death to Stock Photo

By wykorzystać potencjał serwisu trzeba się zalogować i zapisać na mailing.

 

new old photo

New Old Stock

Na koniec bonus – archiwalne zdjęcia do wykorzystania za darmo. Strona zawiera fotografie bez praw autorskich, czyli najczęściej tak stare, że prawo to już wygasło. Warto się zalogować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 comments

 1. Szukalem takich serwisów! Bardzo dziękuje za ten wpis. PS niewiem czy wiesz, ale chyba masz jakiś problem z polskimi znakami (ą,ę,ł) na blogu. Nie wyświetlają się u mnie…
  Pozdrawiam

  1. Fajnie, że wpis się przydaje 🙂
   A o znakach nie miałem pojęcia. Używam Linuxa i nigdy takich problemów nie zauważyłem.
   Ale będę musiał to sprawdzić. Dzięki za info 🙂

 2. Codziennie udostępniam darmowe fotografie własnej produkcji. Nie są to fotografie jakieś słabej jakości. Wszystko w licencji public domain (bez praw autorskich).

 3. Bardzo przydatny post 😉 właśnie potrzebowałam ciekawych zdjęć na bloga, a nie wiedziałam gdzie można znaleźć darmowe. Mam jeszcze pytanie, czy na tych serwisach wszystkie zdjęcia są darmowe?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *