Sztuka inspiracji #4 – Reklama Sony 4K

Widzieliście już reklamę nowych telewizorów Sony z technologią 4K? To cztery razy więcej szczegółów i cztery razy lepsza jakość od Full HD. Przeciętnemu użytkownikowi ciężko wyobrazić sobie aż takie odwzorowanie szczegółów. Właśnie po to powstał klip ukazujący całą paletę barw. Zastanawiałem się ostatnio jak robi się takie cuda. Nie muszę dłużej się zastanawiać. Już wiem, a za chwilę i wy się dowiecie…

Reklama Sony 4K emitowana w zagranicznej telewizji

[responsive_vid]

Powyższa reklama Sony 4K – telewizora z technologią Ultra HD kosztowała ekipę mnóstwo przygotowań. Obraz nakręcono kamerami Sony F65 i F55, rejestrującymi obraz 4K. Dokładnie takie same posłużyły do nakręcenia filmów Niepamięć (Oblivion) i 1000 lat po Ziemi (After Earth). Na ekranie widać aż osiem milionów płatków kwiatów. Ktoś się pokusi o ich przeliczenie? W rozdzielczości 3840 x 2160 pewnie dałoby się to nawet zrobić. Ja się nie podejmuję.

Reklama Sony 4K
Reklama Sony 4K – po wybuchu wulkanu kwiaty wylądowały w strumieniu

Okolice wulkanu Irazu na Kostaryce przez kilka dni trudno było odróżnić od kwiecistej łąki. Co by nie mówić, reklama Sony 4K wygląda wybornie i ogląda się ją z wielką przyjemnością. Warto więc zajrzeć na backstage i przyjrzeć się jak powstawała. Ekipa realizacyjna bawiła się przednio.

Reklama Sony 4K od kuchni