Euro 2016: Minimalistyczne plakaty reprezentacji w stylu retro

[outdented_text]Emocje Euro 2016 widać także w grafice. Studio—JQ prowadzone przez Jonathana Quintina stworzyło serię plakatów z reprezentacjami występującymi na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Całość wygląda niezwykle minimalistycznie i przypomina typograficzne plakaty retro.[/outdented_text]

Inspiracją kolorystyczną były oficjalne stroje poszczególnych reprezentacji. Na plakacie znalazły się też informacje o składach, trenerze, grupie na Euro 2016, miejscu w rankingu FIFA i największej gwieździe w zespole.

Idealny zestaw do przejrzenia przed meczem Polski z Niemcami… Swoją drogą taka kolekcja na ścianie na pewno robiłaby nie lada wrażenie.

Więcej plakatów na profilu behance Studio-JQ. Warto przejrzeć też inne ich projekty. Na swoim koncie mają współpracę z takimi markami jak Aon/Manchester United, UK, Bosch, Google, Intel, Mitsubishi Motors, NASCAR, NBC Sports Network, Tommy Hilfiger/Rafa Nadal i Rockstar Energy Drink.

 

Galeria:

 

albania francja rumunia szwajcaria anglia rosja slowacja czechy chorwacja ukraina polska irlandia-pln niemcy walia hiszpania turcja belgia wlochy portugalia