Szorty #1

[emphasized type=”emphasized”]Szorty to takie krótkie portki. Luźne, wygodne i na co dzień. Taka też ma być nowa seria postów na IdeaGrafika. [/emphasized]

Co tydzień będę serwował wam i sobie porcję najciekawszych artykułów, obrazków i wideo z sieci. Wszystkie będą luźno związane z kreatywnością, grafiką komputerową, typografią, blogowaniem. Ale nie tylko, bo źródeł mam w głowie bez liku. A jeszcze więcej zapisanych w RSS-ach…

Po co to wszystko? W sieci pojawiają się codziennie miliardy materiałów. Te najciekawsze giną jednak w zalewie treści, dopóki ktoś ich nie odkryje. A że i tak zapisuję je sobie w ulubionych, to taką listą chętnie się z wami podzielę.

No to co, lecimy?

Mieszanie warstw w Photoshopie

Wielu początkujących użytkowników ma problem z mieszaniem warstw z Photoshopie. To wideo wyjaśnia i pokazuje na czym dokładnie polegają poszczególne metody.

Retro klawiatura do tabletu

Klawiatura przypominająca maszynę do pisania? A jakże! Moda na retro dotknęła nawet akcesoria do tabletów. Nie wiem jak by się na niej pisało, ale wizualnie bardzo mi się podoba.

 

Jak rozliczać pieniądze z bloga?

Agnieszka Skuepieńska w swoim podcastcie „To się opłaca” tłumaczy jak rozliczyć dochody z bloga z fiskusem.  Jeśli zastanawialiście się jak odprowadzić podatek i czy można zarabiać na blogu nie prowadząc firmy, warto posłuchać.

 

Mavelo - pudełko domek do wydruku IDY

DIY: Wielkanocne pudełeczko na pisanki

Nie ma Wielkanocy bez pisanek. Musi ich być dużo, do tego zasługują na odpowiednie traktowanie. Pudełeczko z folkowym motywem do wydrukowania i samodzielnego sklejenia sprezentowała nam w tym tygodniu Weronika z bloga Mavelo.pl.

 

BONUS:
Fajna muzyka – niby słowiańska, niby nasza, a wydaje się dziś taka odległa. Strojne kupili mnie i nie oddali reszty…

W tym tygodniu to by było na tyle. Wpadaj tu częściej, będzie warto.
A teraz życzę Ci kreatywnego tygodnia. Cześć!