Szorty #2 – ciekawe linki z sieci

[emphasized type=”emphasized”]Drugi odcinek szortów czas zacząć. Oto lista kilku wpisów oraz narzędzi, którą chciałbym się dziś podzielić. W końcu warto dzielić się dobrymi treściami, prawda?[/emphasized]

Blogi:

http://freelancemama.pl/2017/05/dochod-pasywny-freelancera-zarabiaj-spisz/

Zarabiać podczas snu to prawie tak samo piękna wizja jak zarobić, a nie narobić się 🙂 Zarabianie na własnych cyfrowych produktach de facto daje jednak taką możliwość. Tworzysz raz, wrzucasz na odpowiednie serwisy i czekasz na klientów, którzy zakochają się w twoich grafikach na koszulkach, kubkach, czy pościeli. Ewa Brzozowska pokazuje jak i gdzie może dorobić grafik. Dochód pasywny? Poproszę…

 

http://webmetro.pl/social-media/reklama-na-instagramie-poradnik-w-5-krokach/

Wróbelki ćwierkają (te prawdziwe, nie na twiterze), że Instagram stanie się wkrótce najpopularniejszym kanałem social media służącym budowaniu marki. Reklama na Insta jest skuteczniejsza, bo jest jej na razie dużo mniej niż na Facebooku. Głupio byłoby więc tego nie wykorzystać. Miriam Witych-Gusowska krok po kroku pokazuje jak przeprowadzić kampanię reklamową na Instagramie.

 

http://vademecumblogera.pl/2017/05/jak-przygotowac-skuteczne-grafiki-na-pinterest-perfekcyjny-pin.html

Był Instagram, musi być też Pinterest. Beata Redzimska pomaga odkryć potencjał tego serwisu i zdradza jak zbudować perfekcyjny pin. Ja też mam swój sposób – pin ma pachnieć, budzić apetyt, odwalać za nas robotę, przyciągać 100 potencjalnych klientów dziennie i podawać zimnie piwo. Zbyt piękne? Sposoby Beaty są jednak bardziej skuteczne.

 

http://ebrudesign.pl/tez-tak-umiem-czyli-jak-samodzielnie-zaprojektowac-wizytowke/

Tak wiem. Wizytówka i logo tylko od grafika. Albo jeszcze lepiej od największej w Polsce agencji. Tere fere. Prawda jest taka, że proste formy graficzne może zrobić każdy. Jeśli masz pomysł i czujesz, że dasz radę to czemu nie spróbować zaprojektować wizytówki samemu? Wydruk cyfrowy 100 sztuk kosztuje tyle co kawa w Starbucksie. Najwyżej wypijesz jedną mniej, a projekt zlecisz później profesjonalnemu grafikowi.

 

http://zebza.net/ux-design-o-co-w-tym-chodzi/

UX to dla niektórych skrót tak tajemniczy jak konstrukcja promu kosmicznego. A szkoda, bo świadomość user experience przydaje się nie tylko w świecie technologii i designu. Wciąż nie wiesz o co chodzi? Natalia Bienias wytłumaczy jak krowie na rowie i to zgodnie z zasadami UX.

 

http://bizneszoom.pl/biznes/pomysl-na-wlasny-biznes-11-ciekawych-inspiracji/

Marzysz o własnym biznesie, tylko nie wiesz o jakim? Stoisz w windzie do sukcesu. Serio. Agnieszka Kubik pomoże ci nawet wybrać właściwie piętro. Teraz sam musisz jeszcze wcisnąć przycisk. Poleciałem coachingiem, co nie? Ale 11 sposobów na biznes podanych na tacy? To pachnie apetycznie…

 

Narzędzia:

https://uigradients.com

Gradienty, jak to gradienty. Lubić nie każdy musi. Osobiście za nimi nie przepadam, ale są tacy co wypatrują ich piękna nawet w deseniu popołudniowej kawy z mlekiem. Na tej stronie poczują się jak siedmiolatek w Disneylandzie.

 

http://papersizes.io

Ile razy zastanawiałeś się jaki wymiar dokładnie ma arkusz B5, C7 czy ISO 7810 ID-1? Sto, dwieście? Bez dobrej ściągi ani rusz. Na PaperSizes.io znajdziesz wszystkie najczęściej stosowane formaty, plus drugie tyle egzotycznych wielkości. Gdy ktoś zleci ci projekt strony w formacie Berliner, albo zechcesz narysować mangę na Kiku 4 będzie jak znalazł.

 

Uważasz te materiały za wartościowe? Zobacz też pierwszą część Szortów.

A przerobione zdjęcie Stormtroopera pochodzi oczywiście z Pexels.com