alternatywne prezenty ślubne

Alternatywne prezenty ślubne dla par kochających design – co wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu wśród prezentów ślubnych królowały sztućce, pościele, koce i miksery. Młoda para cieszyła się, bo i tak wszystko musiała potem zacząć zdobywać sama. Zdobywać to tutaj słowo klucz. W sklepach nie było praktycznie niczego. Niewyobrażalne dziś, prawda? Wystarczy spytać rodziców… Dzięki prezentom ślubnym część z listy rzeczy przydatnych w nowym życiu można było odhaczyć. Jeśli prezenty się zdublowały, zawsze można je było wymienić wśród znajomych. Mikser za żelazko, sokowirówka za fajny zestaw garnków? Chętnych nie brakowało…

Sam nie pamiętam tych czasów, ale z opowieści rodziny znam te realia doskonale. Dziś wśród prezentów ślubnych króluje… koperta z pieniędzmi. Fakt podarować kasę jest najłatwiej, a i młodzi nie będą narzekać na chybiony prezent. Ale klimat już nie ten.

Pieniądze, to zawsze dobry prezent, ale nigdy nie będzie spersonalizowany.

Lubisz prezenty? Każdy chyba je lubi. Pieniądze nigdy nie dadzą tych emocji co rozpakowywanie prezentu. Może więc warto się wyróżnić i podarować młodej parze coś od siebie? Pieniądze zawsze mogą być dodatkiem.

Jeśli prezent ma sprawić radość, musi być trafiony. A to oznacza, że musisz dobrze znać swoją parę młodą. Wiedzieć co lubią, jakiej słuchają muzyki, co lubią jeść i robić w wolnym czasie. Znajomość koloru ścian w ich sypialni też może tylko pomóc. Wtedy wybór prezentu dla najbliższej rodziny czy przyjaciół nie powinien być trudnością.

Jeśli jednak chcesz obdarować znajomych zajrzyj do listy designerskich prezentów, które powinny ucieszyć każdego.

Grunt by prezent przydał się obojgu.

Pościel w designerskie wzory

prezenty ślubne

Co jak co, pościel zawsze się przyda. Nasi rodzice cieszyli się z pościeli z kory albo bawełny. Dziś jednak trzeba czegoś więcej – najlepiej oryginalnego, designerskiego wzoru. Fajnie sprawdzą się full printy. Grunt to dopasować wzór do gustu pary lub postawić na coś uniwersalnego – na przykład motywy eko. Siano lub mech w sypialni? To musi wglądać fajnie.

Przydatne designerskie gadżety do kuchni

alternatywne i designerskie prezenty na ślub

Tu dopiero można poszaleć z pomysłami. Wiesz, że państwo młodzi piją kawę, bo poprosili cię o filiżankę espresso po wręczeniu zaproszenia? Postaw na odjechany zaparzacz do espresso. Tańszą opcją będzie dobrej jakości kawa. Warto poszukać tej świeżo palonej. Może gdzieś niedaleko masz lokalną palarnię?

Nie lubią kawy? Żaden problem nowoczesny kosz na owoce albo estetyczny wazon na kwiaty, karafka na wodę czy fikuśna tarka do sera przydadzą się każdemu.

Biurowe przydasie

Notatniki i kalendarze to też dobry prezent na ślub

Eleganckie i praktyczne notatniki dla osób kreatywnych na pewno się nie zmarnują. Jeśli jednak zamierzasz obdarować nimi parę koniecznie kup dwa pasujące do siebie egzemplarze. Wcale nie muszą być identyczne, ale warto jeśli będą z tej samej serii.

Coś dla miłośników fotografii

ramki i albumy na zdjęcia ślubne

To najbliższa mojemu sercu kategoria. Albumów fotograficznych nigdy za wiele. Zamiast tradycyjnych mogą być też na przykład pudełka lub efektowne ramki na zdjęcia. Miłośnikom sztuki możesz kupić wydruk zdjęcia znanego fotografa, który z dumą zawiśnie u nich na ścianie.

Prezent najlepszy od serca

Najlepszy prezent to ten dany od serca. Jeśli na prawdę chcesz obdarować bliskie ci osoby, ta lista będzie tylko wstępem do dalszych poszukiwań. Warto się postarać dla uśmiechu obdarowanej pary. Dzięki trafionemu prezentowi na pewno wyróżnisz się z grona innych gości. Czy to nie miłe?