Photoshop na Androida

6 aplikacji na Androida dla blogerów i webdesignerów

Kto raz skorzysta ze smartfona nie będzie mógł się już bez niego obejść. Nie żartuję. Przez telefon z androidem i internetem możemy zdziałać naprawdę wiele. Oto kilka aplikacji na androida, które przydadzą się każdemu blogerowi i webdesignerowi

WordPress Mobile (darmowy)

Wordpress Mobile Android

WordPress to obecnie jeden z najbardziej popularnych systemów CMS. Korzystając z telefonu z internetem możesz połączyć się z panelem admina i zarządzać treścią. W standardowej przeglądarce jest to jednak niewygodne. Dzięki aplikacji WordPress Mobile na Androida możesz zarządzać stroną o wiele wygodniej – dodasz nowe artykuły, zdjęcia, zmoderujesz komentarze, a nawet o wiele więcej.

Interfejs aplikacji jest intuicyjny i wygodny. A co najważniejsze WordPress Mobile możesz pobrać zupełnie za darmo.

Pobierz WordPress Mobile

Google Analytics for Android (darmowy)

Google Analytics na Androida

Bogate statystyki Google Analytics możesz śledzić także swojego smartfona. Gdy cenisz sobie mobilność, a nie masz pod ręką laptopa ta opcja jest jak znalazł. Aplikacja Google Analytics na Androida jest prosta w obsłudze, czytelna, szybka i przede wszystkim darmowa.

Pobierz Google Analytics for Android

Photoshop na Androida (darmowy)

Photoshop na Androida

Znacznie uboższy od standardowego, ale i tak przydatny. Można używać go zamiast fabrycznego softu to edycji zdjęć zrobionych smartfonem lub wykorzystać go do bardziej kreatywnych zadań. Darmowa aplikacja oferuje bogatą funkcjonalność – od przycinania obrazów po edycję nasycenia barw i poziomów.

Pobierz Photoshopa

View Web Source (darmowy)

View Web Source Android

Przeglądasz ciekawą stronę na smartfonie i chcesz podejrzeć kod źródłowy? Żaden problem. Wystarczy zainstalować darmową aplikację. Potem, gdy trafisz na ciekawą stronę możesz podejrzeć strukturę kodu, a nawet pobrać go i otworzyć w edytorze tekstu i wysłać na własną pocztę.

Pobierz View Web Source w Android Market

AndFTP (darmowy)

AndFTP Android

Świetna aplikacja do wrzucania plików z naszego telefonu na serwer FTP. W przypadku większych plików problemem mogą być limity transferu, ale jeśli korzystasz z sieci Wi-Fi spokojnie przetransferujesz dowolny rozmiar.

Pobierz AndFTP

SilverEdit (płatny – cena 11,52 zł)

SilverEdit Android

Dzięki aplikacji SilverEdit możesz majstrować w HTML, CSS i PHP. Tworzenia kodu na dotykowej klawiaturze smartfona nie jest może najwygodniejsze, ale jeśli potrzebujesz dokonać drobnych zmian, da się to zrobić. Po zapisaniu pliku możesz go wysłać na FTP wykorzystując na przykład opisane wyżej AndFTP.

Pobierz SilverEdit w Android Market