SHARE WEEK 2015 – Trzy moje ulubione blogi

Trzy blogi, niekoniecznie związane z szeroko pojętą grafiką komputerową, ale koniecznie warte poczytania. Wszystko w ramach Share Week i akcji Andrzeja Tucholskiego.

Andrzej Tucholski z blogu JestKultura już po raz czwarty organizuje Share Week, ale ja postanowiłem wziąć w nim udział dopiero po raz pierwszy. O co w tym wszystkim chodzi? O dobrą zabawę i to, by poznać kilka nowych blogów, o których istnieniu nie macie jeszcze pojęcia, a które zaraz trafią do waszej zakładki „ulubione”.

No może przesadzam, ale przeglądając wszystkie propozycje na blogu Andrzeja na pewno znajdziecie wiele ciekawych miejsc w sieci.

blogowanie
fot. Pexels.com

Zasady są proste – trzeba wybrać trzy polskie blogi, którymi chce się polecić i swój wybór uzasadnić. Prawie jak na maturze, nieprawdaż?

Postanowiłem podzielić się z wami adresami blogów o różnej tematyce. Nudno na pewno nie będzie.

No to jedziemy…

roweroweporady.pl

Nie trudno zgadnąć o czym pisze Łukasz Przechodzień. Sam dużo jeżdżę na rowerze, a jego rowerowe porady nie raz pozwoliły mi uniknąć wizyty w serwisie. To blog przeznaczony i dla niedzielnych rowerzystów i dla zaawansowanych amatorów dla których nie straszne są nawet kilkuset kilometrowe trasy.

Oprócz typowych porad sprzętowych, testów przydatnych akcesoriów jest też sporo o stylu życia rowerzysty. Jeśli Łukasz Przechodzeń nie zachęci was do wyłączenia Photoshopa i Illustratora na kilka godzin by w tym czasie pojeździć na rowerze, to chyba nikt już tego nie zrobi. Polecam i blog i jazdę rowerem. W drogę!

404.g-net.pl

Linuxa darzę uczuciem niemal tak ciepłym jak jazdę na rowerze. Na co dzień korzystam z Ubuntu Mate i Linux Mint. Przy Windowsie trzyma mnie tylko przywiązanie do Photoshopa i to, że w domu Linux polubił tylko mnie. Sorry, taki mamy klimat. Nie każdego da się przestawić na jedyne słuszne myślenie 😉

Jeśli korzystasz z Linuxa na bloga przystajnik… blog którego nie ma, czyli 404 sposoby na Linuksa… (dokładna nazwa) musisz zajrzeć koniecznie – nowości, porady i sztuczki. Wszystko to co linuksiarze lubią najbardziej.

Artique.pl

To blog tematycznie zbliżony do mojego, ale to nie przeszkadza mi podzielić się nim z wami. A co. Lubie go, bo oprócz świetnych designerskich tematów, dwójka prowadzących przeprowadza też różne akcje. Przykład? Ot choćby teraz Kacper stara się nauczyć projektować plakaty robiąc codziennie jeden i dzieląc się nim na Facebooku. Wcześniej była świetna akcja z nauką kaligrafii. Razem Artique każdy z czytelników mógł ćwiczyć piękne pismo korzystając z rad Mateusza Wolskiego (WLK). Szkoda, że cykl stanął w miejscu.

A wasze ulubione blogi to…? Śmiało wpisujcie w komentarzach. A niech się dzieje 😉