Kaligraficzny mural ozdobą sklepu. Tam zakupy robiłbym z przyjemnością

Dobra typografia to świetna technika by wyróżnić się w marketingu. No bo ile widzieliście sklepów gdzie odręczny napis na ścianie przyciąga większą uwagę niż zgromadzony w nim towar?

Nie jestem fanem zakupów. Jeden no czasem dwa dwa rzuty oka na asortyment i wygląd sklepu i już wiem czy znajdę w nim coś dla siebie. Intuicja. Przeczucie. Kilkanaście sekund decyduje o tym gdzie zostawię swoje pieniądze. Przypadek powiecie? Nie, to sztuka oceniania po pozorach.

Ben Johnston ozdobił kaligrafią jedną ze ścian sklepu Vitaly x Friends Pop-Up Shop w Toronto. Hasło „If I could see all my friends tonight” (fragment tekstu piosenki LCD Soundsystem – All my friends ) jest tak naprawdę przedstawieniem filozofii sklepu – spotkaj się tu z przyjaciółmi, zdobywaj u nas nowych przyjaciół. Takie zakumpluj się. Nie wiem czy takim sloganem by mnie kupili, ale liternictwem na ścianie na pewno.

A wiecie co jest najfajniejsze? Ben Johnston podzielił się zakulisowym wideo z powstawania muralu. Znajdziecie go poniżej…

Ben-Johnston-if-i-could-see-all-my-friends-tonight Ben-Johnston-mural-1 Ben-Johnston-mural-2 Ben-Johnston-mural-3 Ben-Johnston-mural-4 Ben-Johnston-mural-5 Ben-Johnston-mural-6 Ben-Johnston-mural-7 Ben-Johnston-mural-8 Ben-Johnston-mural-9 Ben-Johnston-mural-10 Ben-Johnston-mural-11 Ben-Johnston-mural-12 Ben-Johnston-mural-13

 

Ben Johnston i sklepowy mural od kuchni…

 

Kto chciałby wydać kilka dolców w takim sklepie?