Magiczny szkicownik Guillermo del Toro

Fajne Nie ruszaj Lubisz to
 
0

Zastanawialiście się kiedyś jak powstają scenariusze filmowe? Ale nie na poziomie fabuły, tylko dokładnie w momencie przeniesienia pomysłów na papier. Wydaje się, że jest to potok słów zapisanych ciągiem. Ale nie w przypadku Guillermo del Toro. Ten niekonwencjonalny reżyser może pochwalić się wyjątkowym szkicownikiem…

Guillermo del Toro to reżyser obdarzony ogromną wyobraźnią wizualną. Potrafi stworzyć w swoim umyśle fantastyczne światy tylko po to by za chwilę przenieść je na papier i ostatecznie na taśmę filmową. Można nie lubić “Labiryntu Fauna” i nie znać “Hellboy’a” ale wytwory wyobraźni del Toro potrafią zrobić wrażenie.

W 2013 roku del Toro wydał książkę “Cabinet of Curiosities: My Notebooks, Collections, and Other Obsessions“. Na 256 stronach pokazał notatki i rysunki postaci znanych z ekranu. Warto się z nimi zapoznać nie tylko dla inspiracji, ale też po to by zgłębić umysł autora. No może raczej zbliżyć się odrobinę do jego myśli.

 

Labirynt Fauna – szkice

labirynt-fauna-3 labirynt-fauna-2 labirynt-fauna-1

 

Pacyfic Rim – szkice

szkice pacyfic rim

 

Hellboy – szkice

hellboy szkcie

Szkice del Toro

One comment

  1. Przyznam,że nazwisko tego twórcy nic mi nie mówiło, oglądając zdjęcia szklicy do filmów, zaczynałem sprawdzać, czy to autor Pacific Rim , a same szkice są bardzo ciekawie rozwiązane. Wszystko zostało obrobione grafiką komputerową, a szkoda , straciło czar. Nie zmienia to faktu, połączenie znaków i obrazu jest bardzo ciekawe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *