Miasto Ruin HD- 5 minutowa wersja rekonstrukcji zniszczonej Warszawy

Wiosna, rok 1945. Liberator zmniejsza pułap lotu, poniżej warstwy chmur. Leci na północ wzdłuż Wisły, aby chwilę później znaleźć się nad rejonem niedawnych walk powstańców, zburzoną Warszawą…

Tak rozpoczynają się „Miasto ruin”, pierwsza w Polsce cyfrowa rekonstrukcja miasta zniszczonego podczas II Wojny Światowej, wykonana w technice 3D (tzw. stereoskopii). Pięciominutowe dzieło studia Platige Image można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zastanawiacie się czy warto dotknąć historii w trójwymiarze? Nie warto… się zastanawiać. "Miasto ruin", powinien zobaczyć każdy, nie tylko miłośnik historii. Ta nowoczesna lekcja patriotyzmu pozwala zrozumieć i zobaczyć ogrom zniszczeń i rozmiar cierpienia Warszawy z tamtych czasów. Dzisiaj idąc ulicami Starego Miasta raczej nikt nie myśli, że spaceruje po zgliszczach świetności przedwojennej stolicy. 

Ale oprócz wymiaru historycznego, "Miasto ruin" to perfekcyjna animacja. Jej próbkę możecie obejrzeć w zwiastunie poniżej. Polecam także Miasto ruin Full HD – slideshow ze screenów zmontowany przez osobę podpisaną na YT loginem Sopcastcity. Dla ciekawych muzyka podłożona do slajdów to to Ennio Morricone – Unce upon a time in the west. Kawałek ten został odegrany także na meczu Real-Barcelona, gdzie piłkarze uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej minutą ciszy. 

Miasto Ruin Trailer

Miasto Ruin Full HD – slideshow