Neon PKP Zakopane rewitalizacja

Neon z dworca w Zakopanem – trzeba uratować historię. Możemy zrobić to razem

Lubię stare neony. Są one najczęściej nierozerwalnie związane z historią miejsca, w którym wiszą. Piszę najczęściej, choć to raczej moje życzeniowe myślenie. W rzeczywistości stare neony z reguły gasną by nigdy już nie rozpalić się na nowo.

Na szczęście są ludzie, którzy o nie dbają i przywracają im dawną świetność. Teraz podobny los może czekać neon PKP w Zakopanem… o ile tylko znajdą się pieniądze. Możemy pomóc wspólnie dzięki serwisowi crowdfundingowemu Polakpotrafi.pl, gdzie właśnie odbywa się zbiórka funduszy na restauracje neonu.

Neon PKP Zakopane rewitalizacja

Zakopiański neon kiedyś z radością witał przyjezdnych. Dziś z jego blasku niewiele zostało. Porzucony, zdewastowany, niemal zapomniany. Szkoda, bo na tle innych dworcowych neonów prezentował się co najmniej unikatowo. Takiej kaligraficznej interpretacji liter nie było na żadnym innym polskim dworcu.

O historii neonu możecie poczytać i wspomóc całą akcję tutaj: http://polakpotrafi.pl/projekt/neon-z-dworca?utm_source=projects

Na tej samej stronie można też zadeklarować swoje poparcie finansowe. W zamian za konkretne kwoty osoby stojące za rewitalizacją neonu z dworca w Zakopanem przekażą Wam unikatowe gadżety. Największą nagrodą będzie świecący, piękny neon. Radość z „cofania czasu” bezcenna.

Całą akcję ruszyła Marta Gaj. Szacunek…

Ja pomagam, a Wy? Miło będzie spotkać się kiedyś na ławeczce…

Neon PKP Zakopane rewitalizacja ławeczka z imieniem