Odręczna typografia inspirowana teledyskiem Boba Dylana

Typografia czy kaligrafia? W teledysku do piosenki Subterranean Homesick Blues Bob Dylan przewraca kartki z wykaligrafowanym tekstem utworu. Leandro Senna postanowił odwzorować piękne napisy. Pomysłowy grafik stworzył jednak typografię do całego tekstu, a nie tylko do pewnych fragmentów jak w oryginale. Jego typografia robi wrażenie.

Typografia z 66 kart powstawała przez okrągły miesiąc. Leandro Senna używał jedynie tradycyjnych ołówków, cienkopisów i pędzli. Dodatkowo artysta postawił sobie wymagający cel – nie używać komputera oraz nie robić retuszu. Typografia wzorowana na Subterranean Homesick Blues musiała być perfekcyjna. Jeden błąd, jedna kreska za daleko czy brak symetrii i Leandro zaczynał obrazek od nowa.

W jego kaligrafowanej typografii pojawiają się błędy, jednak zrobione są z premedytacją i wynikają z oryginalnego tekstu piosenki Boba Dylana.

Po więcej szczegółów odsyłam na stronę Leandro Senna – www.leandrosenna.com oraz jego oficjalnego profilu na behance – http://www.behance.net/leandrosenna. Warto bliżej przyjrzeć się pracom upartego artysty. Szacun panie kolego.

[responsive_vid]

bob dylan leandro senna

typografia