jak dodać zdjęcia na IG z komputera

Quick tip: Jak dodać zdjęcia na Instagrama z komputera? Ten sposób działa!

[emphasized type=”emphasized”]Regularne wrzucanie zdjęć na Instagrama to mordęga. Cały proces domyślnie jest możliwy jedynie z aplikacji telefonu. Obrabiając zdjęcia na komputerze trzeba je wysłać najpierw na smartfona kablem albo przez chmurę – na przykład dysk Google. A gdyby tak udało się oszukać system? Wreszcie znalazłem działający sposób na wrzucenie zdjęć na Instagrama z domowego komputera![/emphasized]

Potrzebujemy jedynie niewielkiego, darmowego programu. Windowed działa jak okrojona przeglądarka. Obrazowo mówiąc program udaje przeglądarkę mobilną. Dzięki temu Instagram myśli, że korzystamy ze smartfona i wyświetla dopasowany do niego obraz razem z wszystkimi funkcjami. W tym najważniejszą – dodawaniem zdjęć.

Dodawanie zdjęć na Instagrama z komputera – krok po kroku

Dodawanie zdjęć na Instagrama z komputera przy użyciu Windowed wygląda niemal identycznie jak przez aplikację mobilną. Wybieramy zdjęcie z dowolnego dysku naszego komputera, decydujemy czy ma być docięte czy może wyświetlone w całości i klikamy „Dalej”. Nie zauważyłem tylko instagramowych filtrów. Mnie jednak to nie przeszkadza, bo i tak nigdy z nich nie korzystam.

Potem musimy tylko uzupełnić opis i otagować post. Tu dopiero zaczyna się kreatywna zabawa.

zzdjęcia na instagrama z komputera

Dodawanie opisu przez klawiaturę komputera jest na prawdę przyjemne. Podobnie tagowanie. Wystarczy zacząć od [highlight]#[/highlight] i wpisać resztę naszego słowa. Instagram wyświetli podpowiedzi identycznie jak w aplikacji mobilnej.

Problem może być tylko z dodaniem lokalizacji. Instagram korzysta z danych GPS i lokalizacji w naszym smartfonie. W komputerze możliwości są więc odpowiednio ograniczone.

Niestety nie jest idealnie

[highlight] Sama instalacja przebiega trochę pod górę. Niektóre programy antywirusowe traktują plik jako niebezpieczny i blokują uruchomienie instalatora. [/highlight] Twórca programu – fotograf i programista Felix Sun – twierdzi, że Windowed jest w 100% bezpieczny.

Co ciekawe mój antywirus Comodo za podejrzany uważał też podobny program, Gramblr. Windowed jest jednak od niego dużo prostszy i przyjaźniejszy dla użytkownika. Zdecydowałem się więc dodać go do wyjątków i używać na co dzień, bo dodawanie zdjęć na Instagrama z komputera jest po prostu dużo szybsze i wygodniejsze.

Czy to działa?

Potrzebujesz dowodu, że sposób działa? Proszę bardzo. Ten post wrzuciłem chwilę temu z komputera przy użyciu programu Windowed.

https://www.instagram.com/p/BaMFmG1jNzS/?taken-by=alpstudio.pl

Sam widzisz, że tak. Kwestię czy zezwolić programowi działać i dodać go do wyjątków programu antywirusowego musisz już rozstrzygnąć sam.

Aktualnie program jest dostępny za darmo na Windowsa i MacOs. Możesz go pobrać na stronie windowed.io.