Designerski KAL – pierwszy kalendarz ścienny, który powieszę na ścianie a nie pod biurkiem

[emphasized type=”emphasized”]Nie przepadam za kalendarzami ściennymi. Kojarzą mi się z urzędami i zwykle sztampowymi zdjęciami pejzaży. Ale KAL spodobał mi się od razu. To świetny dowód na to, że dobry i minimalistyczny design może być ozdobą, nawet jeśli sam w sobie nie ma tradycyjnych elementów ozdobnych.[/emphasized]

Nietypowy, minimalistyczny kalendarz ścienny jest dziełem Stanisława Czarnockiego. Projektant z Warszawy poświęcił na stworzenie ostatecznej wersji aż trzy lata. Teraz by uruchomić masową produkcję ruszył ze swoim projektem na Kickstarterze.

KAL to nie kolejny designerski kalendarz. To zdecydowanie więcej.

Stanisław Czarnocki chce abyś doświadczył analogowego planowania czasu. W dobie przeróżnych aplikacji jego ambicje brzmią jak paradoks. Jednak głębiej się nad tym zastanawiając, KAL będzie świetnym uzupełnieniem nowoczesnej technologii. Jak? Wystarczy powiesić go nad biurkiem lub w innym widocznym miejscu.

Nie zawsze potrzebujemy rozbudowanego menadżera zadań i listy TO DO. Prosty kalendarz sprawdzi się w tym wypadku znakomicie. To sposób sprawdzony od lat. Imieniny babci? Ciach kółeczko. Ważne spotkanie? Wykrzyknik lub podkreślenie.

KAL Stanisław Czarnocki

Zresztą system oznaczeń jest tu nieważny. Liczy się dostępność i wygoda. Jeden rzut okiem wystarczy by zorientować się w ważnych datach na aktualny miesiąc.

Oczywiście na takim kalendarzu nie zapiszesz wszystkiego. Ograniczona ilość miejsca wymusza skupienie się na priorytetach i zanotowanie tylko najważniejszych rzeczy. Przy minimalistycznym designie to nawet duża zaleta.

Siła w prostocie

Cały projekt jest maksymalnie uproszczony. Kalendarz składa się jedynie z uchwytu i zdejmowanych, dwustronnych arkuszy z miesiącami. Kompletny zestaw kupujemy tylko raz. Na 2019 rok będzie można dokupić same arkusze – baza zostaje ta sama.

KAL baza minimalistycznego kalendarza ściennego

KAL bardzo mi się spodobał i chętnie będę go wspierał na Kickstarterze. Ty także możesz to zrobić i zarezerwować sobie egzemplarz po bardzo atrakcyjnej cenie. W tradycyjnej sprzedaży będą na pewno droższe.

Więcej szczegółów w filmie poniżej i oczywiście na Kickstarterze.

Galeria zdjęć: