Jak wygląda design lotniska za pół ceny?

Projekt wnętrza terminalu lotniska Tokyo Narita robi wrażenie. Dlaczego? Bo jest w nim lekkoatletyczna bieżnia i… kosztował pół normalnej ceny.

Za pół ceny lub w promocji – w przypadku projektowania znaków graficznych i wystroju wnętrz te stwierdzenia na pewno nie kojarzą się z jakością. Mimo to, japońskie lotnisko przy projektowaniu nowego terminalu dla tanich lotów postawiło trudny warunek – efekt ma być ponad czasowy i ma kosztować połowę zwykłej ceny dla takiej usługi. Studio Nikken Sekkei poradziło sobie znakomicie.

Czy w projektowaniu jest bardziej ponadczasowy trend od minimalizmu? Szczerze wątpię. Sprawdza się on w projektowaniu logo, znaków graficznych, a nawet aranżacji nowoczesnego biura. Nic dziwnego, że japońscy designerzy sięgnęli właśnie po niego.

Głównym motywem nowego terminala na lotnisku Tokyo Narita jest lekkoatletyczna bieżnia, nawiązująca do letnich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokio. Całości dopełniają minimalistyczne piktogramy i typografia. Efekt? Sprawdźcie sami.

 

Tokyo-Narita-track-1 Tokyo-Narita-track-2 Tokyo-Narita-track-3 Tokyo-Narita-track-4 Tokyo-Narita-track-5 Tokyo-Narita-track-6 Tokyo-Narita-track-7 Tokyo-Narita-track-8 Tokyo-Narita-track-9 Tokyo-Narita-track-10

 

 

Teraz biegnąc na odprawę będzie się można poczuć jak sportowiec… Mnie się podoba. A Wam?