Share Week 2016 – blogi, które warto czytać. Moje propozycje.

To już piąta edycja akcji, w której blogerzy polecają czytelnikom inne, warte śledzenia blogi. Dzięki niej mój czytnik RSS pęka w szwach. Twój też będzie, bo Share Week uświadamia, jak bogata w wartościowe treści jest polska blogosfera. Ojcem Dyrektorem całego zamieszania jest oczywiście Andrzej Tucholski. Jego bloga nie muszę nawet polecać. Na pewno go znacie…

Podobnie jak przed rokiem, postanowiłem polecić Wam wartościowe miejsca, niekoniecznie tematycznie związane z IdeaGrafiką. Na wszystkie trzy regularnie zaglądam i jeśli tylko zaciekawi Was ich tematyka, na pewno też zaczniecie.

Na co zwracam uwagę? Oczywiście na treść bloga i jego szatę graficzną. Czasy gdy byle jaki motyw WordPressa wystarczył dawno minęły. Dziś nawet darmowe szablony prezentują wysoki poziom. Brak kasy na kupno i wdrożenie skórki nie może być dłużej usprawiedliwieniem na design sprzed dekady. Ale do rzeczy. Oto trzy blogi, które polecam w ramach akcji Share Week.

 

prakreacja

PRAkreacja

Podejrzewam, że blog Wojtka Wawrzaka jest Wam doskonale znany. W końcu to on podbił blogosferę w 2015 roku i zwycięstwo w plebiscycie na Najlepszy Blog 2015 było w pełni zasłużone. W Share Weeku PRAkreacja pojawia się chyba w co trzecim poleceniu. I dobrze, bo blog poświęcony zagadnieniom prawniczym ważnym dla freelancerów i całej branży kreatywnej warto promować. Precyzyjne zagadnienia prawnicze Wojtek potrafi podać w bardzo przystępnej i zrozumiałej formie. Dzięki niemu dowiedziałem się czy bloger musi zakładać firmę, jak powinna wyglądać dobra umowa o dzieło i jak odprowadzać składki zdrowotne będąc freelancerem. Zdecydowana czołówka rodzimej blogosfery.

 

survival-mag

SurvivalMAG

Nietypowo prawda? W przerwie między zawodową działalnością redaktorską, graficzną i fotografią uwielbiam ruszyć w las. Bez zapałek, noża i latarki się nie obejdzie– wie to każdy fan bushcraftu (ładna nazwa łażenia po lesie). Jeśli chcecie wiedzieć jak zachować się w razie ataku terrorystycznego, które z roślin rosnących w lesie zaspokoją bezpiecznie nasz głów czy odprężyć się czytając o nożach, SurvivalMAG jest dla Was. To bardzo młody blog, ale widząc zapał jego autora i dużą regularność w pisaniu tekstów wróżę mu duży sukces… nie tylko w branży.

 

zabij-grubasa

Zabij Grubasa

Wielu ludzi uważa, że blogi poświęcone odchudzaniu i zdrowemu stylowi życia to raczej domena kobiet. Edwin Zasada jest tego najlepszym zaprzeczeniem. Jeszcze 2013 roku ważył grubo ponad stówkę. Dziś biega w maratonach. Po dawnym grubasie nie ma ani śladu. Wróć… Ślad jest i to bardzo mocny – blog Zabij Grubasa, który jest historią zmagań z otyłością, zbiorem porad i przepisów na zdrowe jedzenie oraz przede wszystkim ogromną dawką inspiracji. Jestem pod wielkim wrażeniem charakteru Edwina i choć nie znam go osobiście, to naprawdę szczerze podziwiam i gratuluję.

Chcecie podzielić się ze mną swoimi typami? Chętnie sprawdzę co czytacie.