10 proflili Behance - typografia i liternictwo

10 profili Behance poświęconych typografii i liternictwu, które warto śledzić

Myślicie inspiracja, klikacie Behance. Oto lista 10 miejsc, w które warto zaglądać regularnie.

Każdy z nas zagląda na Behance. To według mnie najlepsze źródło inspiracji. Jednak istniejący tam natłok artystów sprawia, że czasem może nam umknąć coś na prawdę wartościowego. Dlatego przygotowałem listę 10 profili poświęconych szeroko pojętym liternictwu i typografii, które warto śledzić  i regularnie odwiedzać po pigułkę skondensowanej inspiracji.

Mateusz Witczak

Jeden z czołowych polskich literników. Jego prace typograficzne znane są światowej społeczności Behance. I słusznie, bo cechuje je unikalny styl i ogromna dbałość o szczegóły.

Mateusz Witczak Behance

 Mateusz Witczak t-shirt

Paul von Excite

Designer z holenderskiego Utrechtu specjalizuje się w odręcznym piśmie i logotypach. Mnie oprócz jego dzieł podoba się też jego miejsce pracy i portfolio na ścianie.

Paul von Exite kreatywne biuro

 Liternictwo hand lettering

Raphael Gibara

Z Europy czas na wycieczkę do Ameryki Południowej, która designem i typografią stoi. Behance aż roi się od artystów z Ameryki Łacińskiej. Raphael Gibara z Brazylii to tylko jeden z bardzo dobrych przykładów. W dalszej części będzie ich więcej…

Raphael Gibara Handtype raphael-gibara-handtype-2

Raul Alejandro

Akurat ten designer z Nowego Jorku stawia na typografię mocno naznaczoną detalami. I wychodzi mu to fenomenalnie.

Raul Alejandro - szczegółowa typografia raul-alejandro-2

 

Abraham García

Artysta ze stolicy Meksyku wykorzystuje liternictwo w szerokim spektrum – od logotypów, identyfikacji wizualnej po plakaty reklamowe.

Raul Garcia logotyp raul-garcia-2

 

Francesco Paura Curci

Tym razem czas na Włochy. Francesco Paura Curci ma ciekawy styl i włoskie poczucie humoru. Nie może być inaczej.

francesco-paura-curci-2 Francesco Paura Curci

 

Rutger Paulusse

Holenderski design prosto z Amsterdamu. Rutger Paulusse swoją typografię ubiera w trójwymiar. Dzięki temu jego prace są bardzo wyraziste.

Rutger-Paulusse-2 Rutger Paulusse

 

José Joaquín Domínguez

Lubię atramentowe techniki, stosowane przez hiszpańskiego liternika. Pisaki pędzelkowe (brush pen) też nie są mu obce. To właśnie dlatego mój „follow” na behance poleciał do Madrytu.

Jose-Joaquín-Domínguez-1 Jose-Joaquín-Domínguez-2

 

Nicolás Rojas León

Na trop artysty z Santiago w Chile wpadłem oglądając jego pocztówki na Behance. Jedno kliknięcie w jego portfolio wystarczyło by od razu znalazł się na liście moich ulubionych artystów z działu liternictwo i typografia.

Nicolas Rojas Leon liternictwo Nicolas-Rojas-Leon-2

 

Kirill Richert

Listę zamyka artysta z Sankt Petersburga. Rosja to też nieprzebrane źródło inspiracji i niezwykłych grafików. Kirill Richert jest tego najlepszym dowodem.

Kirill Richert Kirill-Richert-2

 

Podobała Ci się lista moich ulubionych typograficznych profili Behance? Jeśli tak nie zapomnij polubić nas na Facebooku. Wkrótce będzie więcej takich list. A tym czasem zachęcam do samodzielnej eksploracji Behance.