#CreateAsUs – niezwykły konkurs właśnie dla Ciebie

Otaczająca nas rzeczywistość w kilka dni zmieniła się nie do poznania. Koronawirus wpłynął na wszystkie dziedziny naszego życia. Nawet te kreatywne. Artyści mogą uciec w świat swojej wyobraźni, wyrazić siebie i zaznaczyć swoje miejsce w nowej rzeczywistości. A gdyby tak oprócz tego jeszcze rozwinąć swój warsztat i przy okazji coś wygrać? #CreateAsUs daje taką możliwość. Jeśli nie teraz to kiedy?

28 kwietnia wystartował konkurs #CreateAsUs! To już dwunasta edycja akcji skierowanej do młodych twórców – ilustratorów, grafików i projektantów. Czasy są „wyjątkowe”, często wyzwalające inne spojrzenie i nieoptymistyczne przemyślenia. Z drugiej strony stwarzają okazję do twórczego wyzwolenia!

Motywem przewodnim tegorocznej edycji są właśnie „czasy najbliższe”. Interpretacja tematu dowolna, byle tylko wpisywała się w kategorie konkursowe.

Zasady konkursu są proste

Na czym polega zadanie? Każdy młody artysta, który chce wziąć udział w konkursie wybiera jedną z kategorii konkursowych (może wybrać wszystkie), rzuca wodzę wyobraźni i wyraża siebie poprzez stworzenie wyjątkowego projektu naklejki w duchu idei #CreateAsUs.

W tegorocznej edycji wszystkie kategorie będą podejmowały tematykę związaną z otaczająca nas nową rzeczywistością, nowymi definicjami „normalności”, oraz najbliższą przyszłością. Są trzy kategorie konkursowe:

  • FREEDOM (czym jest i jak na społeczeństwo wpływa „nowa wolność”)
  • MULTITASKING (wielozadaniowość jako nowa rzeczywistość)
  • FUTURE (co czeka społeczeństwo, oraz czy nastąpi powrót do „normalności”)

Pełne opisy kategorii konkursowych i szczegóły konkursu znajdują się na stronie http://createasus.pl/.

Wszyscy uczestnicy konkursu #CreateAsUs muszą nie tylko w wyjątkowy sposób pokazać swoją wizję świata, ale i zaskoczyć umiejętnym połączeniem procesu twórczego z najnowszymi technologiami.

Nie jesteś sam – ambasadorzy #CreateAsUs

Organizatorzy konkursu, jak co roku, zadbali o merytoryczne przewodnictwo. Ambasadorami zostali czynni artyści, którzy na każdym kroku inspirują i zachęcają do działania.

Wśród nich znaleźli się: Paweł Jaroński (FREEDOM), Ilona Myszkowska – Chata Wuja Freda (MULTITASKING), Rafał Szłapa (FUTURE), ponadto w tej edycji do grona #CreateAsUs dołączyła czwórka utalentowanych artystów: Małgorzata Sobczak (FUTURE), Karol Banach (FREEDOM), Michał Dziekan (MULTITASKING) oraz Anna Łazowska (FREEDOM).

Aby zainspirować do działania aspirujących twórców, każdy z Ambasadorów przygotował własną pracę na wybrany temat.

Ambasadorzy radzą też jak zająć się projektowaniem pracy konkursowej. Oto trzy podpowiedzi, które powinny ułatwić początek pracy.

Starałbym się skupić nie tylko na – zawsze ważnym – aspekcie technicznym ale też na stworzeniu wyjątkowego klimatu. Często ten element decyduje o wyjątkowości tego, co robimy. Warto w każdej swojej pracy zostawiać cząstkę siebie.Rafał Szłapa

Dobrze byłoby wykorzystać ten czas na wsłuchanie się w samego siebie, w oderwaniu od opinii innych ludzi i w sobie szukać inspiracji do tworzenia. Zastanowić się kim tak na prawdę jesteśmy, sami dla siebie, co lubimy a czego nie.Anna Łazowska

Nie wahajcie się spróbować czegoś nowego, rezultaty mogą wyjść ciekawe dla Was ale także dla odbiorców. Tutaj nie ma nad nami klienta, menagera, ceo, prezesa, który mówi jak jest i jak powinno być. Można się totalnie wyszaleć twórczo. Czas epidemii nie jest łatwy dla nikogo, ale przystąpienie do udziału w konkursie zapewni masę frajdy, a prace powstałe w tym czasie na pewno ucieszą niejedna osobę. Rysując swoją grafikę świetnie się bawiłem, a dni epidemii szybko mijały.Karol Banach

Do kiedy?

Wszyscy, którzy chcą pokazać swoją wizję świata, do 24 maja mogą wysłać swoje prace za pośrednictwem strony http://createasus.pl/ Do wygrania m.in. ASUS ZenBook Pro Duo UX581, a także wiele innych nagród!