IdeaLista #2 – sierpień 2017

[emphasized type=”emphasized”]IdeaLista staje się powoli nową, świecką tradycją. Po raz kolejny dzielę się zbiorem tekstów, które w sierpniu zrobiły na mnie wrażenie, zapadły w pamięć lub były po prostu fajne.[/emphasized]

Jestem nałogowym pochłaniaczem treści, podobnie jak zapewne większość z Was. Wybrać więc z takiej ilości na prawdę nie było łatwo. No, ale tradycja sama się przecież nie zrobi. No to do dzieła!

Aha, sporo dziś będzie o blogowaniu. Nic nie poradzę, że to temat bliski mojemu sercu. Ale nie tylko, więc mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego.

Co jest potrzebne do planowania w bullet journal? – Worqshop

Zabieram się powoli za swój męski bullet journal (więcej o tym już niedługo), więc tekst Kasi z bloga Worqshop.pl wstrzelił się w czasie jak fajerwerki w sylwestra. U Kasi jest sporo informacji o tym czym jest bullet journal i jak się go tworzy, polecam tam zajrzeć.

Pytania na rozmowach o pracę dla grafika – Zebza

Szukasz pracy jako grafik? Ten post to elementarz tego, co powinieneś wiedzieć przed rozmową kwalifikacyjną. Dzięki niemu nikt już nie zaskoczy Cię trudnym pytaniem o portfolio.

5 trików negocjacyjnych, dzięki którym zaczniesz zarabiać więcej – Tosieoplaca

Niby pieniądze to nie wszystko, ale nie znam nikogo kto chciałby zarabiać mniej niż zarabia obecnie. Podwyżka? O, to co innego. Dlatego każde wskazówki jak zarabiać więcej są na wagę złota.

5 prostych sposobów jak zwiększyć widoczność wpisów – Webska

Większość ludzi chce więcej zarabiać. Ale nie blogerzy. My marzymy by czytały nas miliony (pieniądze wtedy same przyjdą i będą prosić się o wydanie). Mówiąc już zupełnie serio, widoczność wpisów dla blogera to podstawa. Każdy kto tworzy treści w internecie powinien wiedzieć jak dotrzeć do swoich odbiorców.

5 narzędzi, które pomogą Ci znaleźć tematy do artykułów blogowych – Urszula Phelep

Podobno najlepsze narzędzie to szukania tematów to własny umysł. Ale zawsze też można się wspomóc pewnymi środkami narzędziami. Ula podpowie Ci gdzie je znaleźć.

Poradzę Ci coś na ZUS! Ekspresowo w 5 minut – TheOwner

Dla wielu potencjalnych przedsiębiorców obraz ZUS-u jest straszniejszy niż postacie z horrorów Wesa Cravena. Tekst Kasi z TheOwner to motywacyjny kop w dupsko dla takiego myślenia.

Jak poprawnie napisać długi tekst – Andrzej Kidaj

Napisanie długiego tekstu to bułka z masłem. Napisanie długiego, sensownego, ciekawego, wzbudzającego zainteresowanie i reakcję tekstu to już jednak nie przelewki. Trzeba się do tego przygotować i znać się na storytellingu. Andrzej krok po kroku podpowiada jaką ścieżką pójść, by czytelnik nie uciekł w połowie tekstu.

No dobra. To by było na tyle z mojej strony. Ale jeśli jakiś tekst zrobił ostatnio na Tobie spore wrażenie i chciałbyś podzielić się nim w komentarzu – śmiało! W końcu dobre treści trzeba promować. I szerować jak pozytywne emocje.

Tymczasem życzę Ci ciepłego września. I masy ciekawej treści do odkrycia.

Ahoj!