Mądre oszczędzanie

Jak mądrze szukać oszczędności kupując drogi sprzęt?

[emphasized type=”emphasized”]Niedawno postanowiłem zrobić własnoręcznie łóżko domek dla córki. Zafascynowany wszelkimi DIY, zainspirowany tysiącem tablic na Pinterescie, wreszcie wziąłem się do pracy. Szybka wizyta w sklepie drewnianym i jeszcze szybsza w markecie budowlanym po szlifierkę i działamy. Ile namęczyłem się z obróbką drewna wiedzą tylko moje wymęczone mięśnie. Urządzenie padło zanim skończyłem łóżeczko. Co znaczy dobry sprzęt poczułem od razu gdy wymieniłem je na lepsze. Tanio nie zawsze znaczny dobrze. Najtaniej i dobrze nie idzie w parze nigdy…[/emphasized]

Oszczędzanie na sprzęcie to fatalna droga zwłaszcza jeśli ma on na siebie zarabiać. Każdy profesjonalny fotograf wie, że droższe obiektywy są lepsze. Monitor do profesjonalnej pracy z kolorem też różni się ceną od modelu przeznaczonego do biura. Dobre pióra i inne przybory do kaligrafii kosztują więcej niż zwykłe długopisy. Nikt się temu nie dziwi, bo specjalizacja zawsze podnosi cenę. W zamian za to oferuje funkcje, których nie ma w standardzie.

Optymalne rozwiązanie to wypadkowa naszych potrzeb i możliwości finansowych

Zakup każdego sprzętu warto dokładnie przemyśleć. Jeśli ma on na siebie zarabiać to lepiej zastanowić się nawet dwa razy. Drogi sprzęt zawsze można kupić na raty lub poszukać promocji zaglądając na przykład na kupon.pl. Każdy zaoszczędzona w ten sposób złotówka to po prostu przejaw zdrowego rozsądku.

Oszczędzanie pieniędzy przez kupowanie słabej jakości urządzeń prędzej czy później się zemści. Szkoda wtedy żałować swoich decyzji. Wydajna praca wymaga wydajnego sprzętu. I ma to zastosowanie w każdej dziedzinie. Czy to amatorska szlifierka do pracy z łóżeczkiem dziecięcym czy laptop dla grafika, dobry sprzęt zawsze podnosi komfort pracy.

Przykład? Proszę bardzo – dobry laptop dla grafika

Mój stary laptop powoli dobija do swoich ostatnich dni. Zanim wyślę go na zasłużoną emeryturę muszę rozejrzeć się za nowym. I to najlepiej takim, by nadawał się do pracy z grafiką.

Wymyśliłem sobie, że musi mieć ekran dotykowy i możliwość używania pióra dokładnie tak jak w tabletach graficznych. No i oczywiście musi być na tyle wydajny by zapewnić jednocześnie płynną i komfortową pracę w Photoshopie, Illustratorze i innych programach graficznych. Do tego opisu idealnie pasuje Microsoft Surface Pro.

Surface Pro – 256 GB / Intel Core i5 / 8 GB pamięci RAM

W ciągu kilku lat technologia laptopów poszła niebywale do przodu. Na przenośnych urządzeniach da się pracować tak samo jak na profesjonalnych komputerach stacjonarnych. W wielu dziedzinach laptopy nawet zaczynają wygrywać mobilnością. Zabrać pracę nad jezioro to super sprawa. Rozmiar 12,3 cala bez problemu zmieści się w średniej damskiej torebce. Do tego tylko 770 gramów wagi nie powinno powodować dyskomfortu. W swoim ulubionym plecaku nawet nie poczuję takiego ciężaru.

Najnowszy Microsoft Surface Pro zapewnia do 13,5 godziny pracy na baterii. To wystarczająco długo by na jednym ładowaniu przepracować cały dzień, a wieczorem pograć w ulubione gry czy obejrzeć jakiś film.

Szukamy mądrej oszczędności. Aż 2469 zł taniej!

Skoro laptop już mamy wybrany czas wybrać najkorzystniejszą ofertę. Standardowo cena Surface Pro z powyższymi parametrami i klawiaturą to koszt 7168 zł. To nie mało, dlatego warto poszukać promocji i kodów rabatowych. Szybka wizyta na https://kupon.pl/microsoft-store i strzał w 10!

[outdented_text]Promocja -35%. To aż 2469 zł taniej! Za laptop warty 7 168 zł zapłacę tylko 4699 zł. Takie promocje to ja rozumiem.[/outdented_text]

Promocja jest ograniczona czasowo i potrwa tylko do 3 maja. Dlatego warto się śpieszyć. I regularnie zaglądać na kupon.pl w poszukiwaniu innych atrakcyjnych okazji.

 

Tekst powstał przy współpracy z serwisem Kupon.pl