30 comments

 1. Całkiem ciekawy ten artykuł. W źródłach dodałabym jeszcze DevianArt – wśród badziewia wiele fantastycznych logo.
  Przypadkiem trafiłam także na bloga http://grochu.eu/ całkiem mi się spodobał. Warto zajrzeć w wolnej chwili

 2. Dla początkujących porady są oki, ale zaawanoswany ilustrator lub grafik nic nowego z tego tekstu sie nie dowie

 3. Próbowałam sama coś stworzyć ale jakoś mi nie idzie. Gdzie mogę opublikwać moje próby, żeby ktos mi doradził co mam poprawić?

 4. Hej, Świetny tekst.
  Damian – myślę jednak, że ten tekst nie jest skierowany w głównej mierze do profesjonalistów, bo tych już raczej przyuczać nie trzeba. Obstawiam, że chodzi raczej o to, żeby przyszły klient przyszedł na spotkanie wiedząc już cokolwiek. Uniknie się w ten sposób ciągłych odpowiedzi na te same pytania…

  Pozdrawiam,

  Jan Lenartowicz

 5. Nic nowego tu nie ma. Ponadto autor poucza innych co do nazewnictwa a sam pisze “loga”. Slowo logo sie nie odmienia!

   1. Tak, mam trzy logo… Krew mnie zalewa jak ktoś pisze loga, logów, logi. Zęby bolą od czytania i patrzenia na projekty 😐

 6. Witam, dobrze napisany tekst, aczkolwiek zdałoby się
  nieco więcej fotek i grafów ilustrujących artykuł. Sam wiem że nie jest to banalne – bo prowadzę własną stronę (odsyłacz wyżej), ale da się sobie jakoś radzić obrazami z darmowych
  stocków – sxc.hu, wikimedii i podobnych. Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzin mojego bloga!

 7. Hej, poszukuje rzetelnej wiedzy na temat poprawnego konstruowania logo, względem matematycznych proporcji, optycznych poprawek, opisywania znaku na elipsach. Kto pomoże? Wszędzie tylko w kółko powtarzane te same zasady. Chciałbym mieć pod ręką taką czysto warsztatową wiedzę, myślę że nie tylko ja 😛 Ktoś pomoże?

 8. Jak stworzyć profesjonalne logo? O tym wiedzą specjaliści w swojej dziedzinie, a więc na pewno nie ja 🙂 dlatego zleciłam projektowanie logo agencji Fama z Warszawy. Dzięki temu identyfikacja mojej firmy jest niezwykle zgrabna, skuteczna i nowoczesna.

 9. Zaprojektowanie dobrego logo to nie jest taka prosta sprawa, lepiej zlecić to profesjonalnej agencji, która zna się na rzeczy. Przy projektowaniu własnego logo współpracowałam z firmą Fama i byłam zachwycona efektem- firma zna się na rzeczy, pełen profejsonalizm!

 10. Czy zamiast całego logo można używać sygnetu? Czytałam wiele sprzecznych informacji na ten temat. Jedne źródła podają, że tak, a drugie, że nie. Chociaż osobiście uważam, że jeśli logo jest rozpoznawalne (nawet w mniejszych firmach), to używanie sygnetu nie jest błędem.

  1. Wszystko można tylko z głową ? Czasem z samego sygnetu korzystają marki, które są już rozpoznawalne i robią rebranding. Odrzucają resztę i dostają przy sygnecie, ale musi być to proces bardzo przemyślany.

   Chyba że chodzi o zamienne stosowanie w różnych miejscach obu wersji. Osobiście sam tak robię z logo tego bloga. Po zjechaniu w dół logotyp znika i zostaje sam sygnet. Sam sygnet jest też miniaturką przy komentarzach. Jest to wygodniejsze w i wiele stron tak robi. Ale wszędzie indziej uzywam już całości. Nie uważam tego za błąd ?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *